top of page

Stezka

Public·19 members

Květen 2022

jak řekl jednou Sépiják ze Spongeboba: "další den, další desetník", já říkám: "další měsíc, další výzva"! A to i přesto že mám mírné podezření že to krom Tygra nikdo jiný pořádně neplní... 🤔 to mne však v žádném případě nemůže odradit a další výzvy sem budu přidávat, i kdyby jste se z toho měli zadávit 🤮Pojďme tedy na to!


Jelikož je jaro již v plném rozkvětu, podíváme se tentokrát do přírody!🌷 Výzvy tentokrát budou více specifické, takže nejspíš nesplníme tolik kompetencí, o tom však budou jistě zábavnější!

První výzva bude velice specifická - pokusíme se vypěstovat svou vlastní rostlinu! Není to příliš složité - bude vám k tomu stačit zahrádka nebo květináč, kam rostlinu umístíte. Nejprve si budete muset sehnat nějaká semínka rostliny, kterou budete chtít vypěstovat. Možností je nepřeberné množství. Chcete-li zkusit něco nenáročného a zároveň z čeho budete mít i užitek, můžete zkusit vypěstovat hrášek. 🌱 Chcete-li spíše udělat dojem na nějakou dívku, můžete se pokusit vypěstovat nějakou okrasnou rostlinu a poté ji předat své vyvolené (jsem si jist že takovým dárkem uděláte opravdu dojem). 🥀 Pokud máte rádi výzvy a chcete si vypěstovat něco zajímavějšího, můžete zkusit zasadit kaktus 🌵 Fantazii se meze nekladou!

Po zasazení však vaše práce nekončí – budete muset rostlinku zalévat, dbát na to aby měla správnou půdu a dostatek slunečního světla. Na internetu se dá nalézt opravdu velké množství různých návodů (či se můžete zeptat svých maminek, jistě vám s tím rády pomohou). 🤩

Nezapomeňte se pak svou rostlinkou pochlubit! (Fotku můžete poslat buď na Discord nebo na web do skupiny Stezka do záložky Pochlub se!) 😘

Druhá výzva, taktéž s přírodní tematikou, se bude týkat čtení. Vašim úkolem bude si přečíst nějakou knížku o přírodě! Volbu knihy nechám čistě na vás, mám pro vás nachystáno pár doporučení:

• Tobiáš Lolness

• Škola malého stromu

• Dva divoši

• Ztracené město v Amazonii

Pokud chcete spíš něco kratšího tak třeba Ostrov modrých delfínů či Mezi supy. Vybrat si ale můžete jakoukoliv knihu s přírodní tematikou která vás zaujme. 💪


Pokud se vám výzvy podaří splnit, tak splníte následující výzvy ze stezky:

Cesta Země & Vody:

36. Rostlina či zvíře

Cesta Vzduchu & Ohně:

47. Vnímání detailů v přírodě - Pomocí příběhu


Přeji hodně štěstí a zábavy při plnění! 🥳

Sirka

Stezka

Stezka Time! Tato skupina slouží pro stezka plniče
bottom of page